Atze van Stralen Octrooigemachtigde i.o.

Atze van Stralen

Atze is octrooigemachtigde i.o. bij Brinkhof met een focus op zaken op het gebied van Life Sciences & Pharma. Atze houdt zich bezig met procedures voor de Nederlandse rechter alsook het Unified Patent Court.

Ervaring & opleiding

Atze heeft gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen, waar hij een bachelor Life Science and Technology en een master Molecular Biology & Biotechnology heeft behaald. Zijn afstudeeronderzoek was gericht op de ontwikkeling van fluorescerende biosensors voor het industrieel relevante genus Geobacillus, waarvoor hij een 8 behaalde en waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in een wetenschappelijk tijdschrift (zie voetnoot). Tijdens zijn studie werkte hij ook als universitair docent, tutor en penningmeester van een studentenonderzoeksinitiatief. Voordat hij bij Brinkhof in dienst trad, werkte Atze als octrooigemachtigde i.o. bij Simmons & Simmons en als consultant bij Deloitte. Atze is lid van de Orde van Octrooigemachtigden, waar hij actief is als commissielid van de Jong Orde.

Voetnoot:
Frenzel E, Legebeke J, van Stralen A, van Kranenburg R, Kuipers OP. In vivo selection of sfGFP variants with improved and reliable functionality in industrially important thermophilic bacteria. Biotechnol Biofuels. 2018 Jan 17;11:8. doi: 10.1186/s13068-017-1008-5. PMID: 29371884; PMCID: PMC5771013.